top of page

טקסט 

מתי כדאי לפנות לליווי, טיפול או הדרכה ? 

כולנו עוברים בחיינו משברים, אבדנים וצמתים של בחירות והחלטות מאתגרות , בהן אנו הכי זקוקות/ים לליוויי. במקומות הללו אצל חלקנו מתעורר רצון למצא מקום וקשר מקצועיים שיהוו מרחב ייחודי ואינטימי שיאפשר לנו לעבד לחלוק ולקבל תמיכה, כוחות וכלים להתמודדות.    

 

אז "איפה בכלל מתחילים כדיי להגיע לקבל את הליווי המדוייק עבורי כעת" ?!

 

אני מאמינה שכל אחת ואחד מאתנו מרגישות ומרגישים בלב ובבטן מתי אנו זקוקות/ים לליוויי, גם עם במקביל מתקיימים רגשות מעורבים וחששות. ההגעה לקשר חדש הוא מקום מורכב עבור רבות ורבים מאתנו.

נולדנו מתוך קשרים ולתוך קשרים ושם בדיוק גם מתקיימות  הרבה מהמורכבויות ואתגרים בחיינו. יחסים, פעמים רבות מפתחים אותנו ובמקביל, לעיתים, אותם קשרים בדיוק או אחרים מייצרים בנו טראומות ומותירים צלקות.

להתחיל ליוויי, לצלצל, לקבוע, להיפגש, ולהאמין ש"מישהו יראה אותנו באמת" אילו מקומות שיכולים לעורר בנו ציפייה, התרגשות ורצון לצד חששות, התנגדויות ופחד מאכזבה.

אני מאמינה שפעמים רבות מה שמוביל ומניע אותנו כן לבחור בלתת מקום ולרצות בליוויי, להרים טלפון ולקבוע מפגש ראשון עם אשת/איש מקצוע הם רגעים או תקופות שהמצוקה, הכאב או החולשה פוגעים לנו בתפקוד ובעוד ועוד שדות חיים ואז כמו "חבלי לידה" הם דוחפים אותנו לאפשר לעצמנו שינויי וריפויי.

ולפעמים, אצל אחרות/ים או ברגעים ותחנות שונות בדרך, הרצון לליוויי מגיע כשאנו נכנסים ל"שבילים חדשים" או במעברים בהם אנו חשות/ים שאנו רוצים הדרכה ומרחב תומך להתחדשות ויצירת שינויי והתפתחות. 

אני רואה בטיפול, הדרכה וליוויי רגשי,  מרחבים המאפשרים עבודה על היחסים שלנו עם עצמנו, עם אחרים ועם העולם - דרך הקשר המשותף שנוצר במפגש ובתהליך. זהו מרחב והזדמנות לעשות סדר "בשק" שלנו, לייצר בהירות, להבין בעוד דרכים את "הסיפור" ודרך כך לייצר בחירות ותנועה שנכונה לנו לחיינו.

 

האם אני "מדוייקת" לתהליך שכזה עבורכן כעת? נוכל לבדוק את זה יחד. אני מזמינה אותך לצלצל ולשוחח ואם זה ירגיש נכון ומתאים נקבע מפגש הכרות , ניפגש ונבין יחד את הצרכים המטרות של התהליך שאת/ה רוצה ומשם תבחר/י  האם אנו מתחילים יחד דרך משותפת.

 

 צמתים ומקומות המהווים הזדמנות לשינויי דרך ליוויי, ייעוץ, טיפול והדרכה:

מצוקה רגשית/ נפשית מתמשכת: קשיים ומצוקות שאנו חשות/ים שנוכחים ומשפיעים על חיינו עד פגיעה בהיבטים שונים בחיינו. כמו דיכאון, חרדה, מצוקות רגשיות , אשר מייצרים חוויית תקיעות , הימנעות וקשיים בחיינו.

דפוסיי התנהגות והתמודדות שאנו רוצות/ים לשנות: שיוצרים עבורנו קשיים רגשיים ובינאישיים ומשפיעים על חיינו ומפריעים לנו בתפקוד בהיבטי החיים השונים. כמו דימויי עצמי נמוך, קושי להתמיד בעבודה וביחסים , נטייה להתמכרויות, קושי בניהול קונפליקטים, קשיים בוויסות רגשי ועוד.

התמודדות עם מעברים, מצוקוה וטראומה: יש בחיינו מצבים שמצריכים מאתנו כוחות וכלים דווקא בנקודות שהכי מאתגר ומורכב לו למצוא אותם , כמו טראומות, חולי, פרידות , שכול, פיטורין, משברים ביחסים ועוד.

לעיתים אנו סוחבות איתנו טראומות עבר שלא עיבדנו ואנו חשים שגם אם "השארנו אותן מאחור" הן מנהלות אותנו בחיינו או באות לידי ביטויי ביחסים , בתפקוד ובבחירותינו. האפשרות להציף ולעבד את אילו במרחב מקצועי ובטוח הוא משמעותי. 

תקיעות הימנעות וקשיים בינאישיים: לעיתים אנו זקוקות/ים לליווי בבניית כלים לתקשורת , יצירת קשר והתמודדות עם קשיים ביחסים וכן שימור והתמדה של קשרים. אילו יכולים לבוא לידי ביטויי בקושי להחזיק קשרים חברתיים, משברים חוזרים שאנו חוות/ים ביחסים, בעבודה , בלימודים, חרדה חברתית, חוויות בדידות , חוסר שייכת ועוד. אילו לעיתים מביאים אותנו לחוש תקיעות, מצוקה  וחוויית צמצום בחיינו.

קשיים וחסמים במימוש הפוטנציאל האישי: כשאיננו מצליחות/ים או איננו יודעות/ים כיצד להביא לידי ביטוי את העצמי הייחודי שלנו, בשלביי חיים , מסגרות והיבטים שונים של חיינו, אנו יכולות/ים לחוות תסכול, ייאוש וריקנות המשליכים, הרבה פעמים על שאר תחומי חיינו. אשמה עולה לעיתים, בלבול ושאלות רבות מדוע זה כך? מה מפריע לי בדרך למימוש מה שאני רוצה? אילו אמונות ? אילו דפוסים? אני יודע/ת לומר מה אני לא - אך מה אני כן?  איך אני יכול/ה לממש את עצמי? 

 

ליוויי בתהליכי פריון , הריון, לידה ושאלות סביב הורות: ישנם שנים בהם אנחנו מתמודדים עם שאלות סביב נושאים אילו. ואנו נפגשות/ים עם שאלות רבות , אתגרים, זיכרונות, אמונות, תרבות  ולעיתים אף טראומות עבר. כל אילו מייצרים יחד את מבנה החוויה שלנו ומשפיעים על תחושותינו ותפקודנו הפיזי והרגשי. בתקופות הללו נוצרים, לעיתים, צרכים חדשים ורצון לבנות כלים עבור קבלת החלטות ובחירות ממקום אותנטי. ולעיתים אף , אם קיימות טראומות עבר , ישנו רצון לעבור תהליך עיבוד ותהליך מרפא.  

ליוויי בשביליי החיים האישיים או המקצועיים עבור התפתחות העצמה וצמיחה: לפעמים, בדרך,  באחת מתחנות או תקופות חיינו אנו חשות/ים שאנו זקוקות/ים לעבור תהליכי שינויי, התגבשות והתחדשות. ברמה האישית, הבינאישית והמקצועית.לשייף בו את "ארגז הכלים" שלנו , "להיזכר" לעומק בטבע שלנו ומשם לנוע.

רגליים.jpg

מאמר 

Make this yours. Add images, text and links, or connect data from your collection.

Read More
אבנים אבנים.jpg

מאמר 

Make this yours. Add images, text and links, or connect data from your collection.

Read More
קליניקה 2 .jpg

 ? מהי קליניקה רב-תחומית 

Make this yours. Add images, text and links, or connect data from your collection.

לקריאה נוספת
bottom of page